wtorek, 31 października 2017

„Zimowy” Rajd Grodzki

Deszczowa aura nie przeszkodziła zawodnikom w licznym stawieniu się na starcie III Rajdu Grodzkiego. Impreza zorganizowana przez Automobilklub Biecki oraz Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego odbyła się w dniach 28-29 października. 

W sobotni poranek zawodnicy musieli stawić się na odbiór administracyjny w biurze rajdu, które było zlokalizowane w budynku OSP w Bieczu. Następnie załogi pojechały zapoznać się z odcinkami zlokalizowanymi w Trzcinicy i Lipnicy. Na bieckim rynku odbyło się badanie kontrolne, a o 19.00 start honorowy.
W niedzielę na stracie stawiło się 60 załóg. Z pogodą zmagali się nie tylko zawodnicy. Niezawodni sędziowie i wytrwali kibice również walczyli z orkanem, który „zagościł” w naszych okolicach tego dnia. Połamane namioty i parasole oraz przemoczone ubrania, z tego przede wszystkim zostanie zapamiętany tegoroczny Rajd Grodzki. Śliska nawierzchnia i w zasadzie zimowa pogoda - podczas ostatniego przejazdu spadł nawet grad - spowodowały, że na metę nie dojechało, aż 12-naście załóg.

Zdjęcia na stronie Fotoprzebłysk na facebook'u.

Patronat nad rajdem objęli Burmistrz Biecza Pan Mirosław Wędrychowicz, Starosta Gorlicki Pan Karol Górski oraz Starosta Jasielski Pan Adam Pawluś.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz